MúzeumDigitárKomárom-Esztergom
CTRL + Y
hu
Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum - Duna Múzeum Képeslapgyűjtemény [DM_KGY_2022.1082.1]
Budapest/Rómaifürdő, strand (Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum - Duna Múzeum CC BY-NC-SA)
Fotó tulajdonos/ jogkezelő: Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum - Duna Múzeum / szkennelve: Komárominé Faragó Erika (CC BY-NC-SA)
1 / 2 Előző<- Következő->

Budapest/Császárfürdő

Kapcsolat Az oldal idézése ... további információ erről a gyűjteményről (dokumentum) (PDF) Távolság kiszámítása az aktuális helytől Archivált változatok Kijelölés összehasonlításra Gráf nézet

Leírás

A Császárfürdő Budapest egyik legrégebbi fürdőinek egyike, a gyógyforrásokat már Claudius császár korában is ismerték és használták fürdő- és ivóvízként egyaránt. A török hódoltság idején Veli bég itt építette meg korának legszebb fürdőjét az 1570-es években. Buda 1686-os felszabadulását követően kincstári birtok lett, 1806-ban Marczibányi István kezébe került, ki ugyanazon évben az Irgalmas rendnek ajándékozta, mely a fürdő összes jövedelmét vagyontalan betegek gyógyítására fordította. A fürdőt a 19. század második felében átalakították, majd 1926-ban versenyuszodával, 1935-ben pedig iszapfürdővel bővült. A Császárfürdővel egy egységet alkot a Komjádi uszoda, amelyet 1976-ban adtak át.

Anyag/ Technika

Papír / nyomdai úton előállított

Méretek

sz: 15 cm, m:10 cm

Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum - Duna Múzeum

Tárgy itt található: Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum - Duna Múzeum

A Magyar Vízügyi Múzeumot 1973-ban alapították az Országos Vízügyi Hivatal Vízügyi Dokumentációs és Továbbképző Irodájának részeként. 1989 óta – az...

Kapcsolatfelvétel

[Rekord frissítve: ]

Továbbfelhasználással, idézéssel kapcsolatos információk

Az ezen a weblapon található szöveges információk nem kereskedelmi célú felhasználás számára a Creative Cammons 3.0 licence szerint (Nevezd meg! - Ne add el! - Így add tovább! (CC BY-NC-SA 3.0) szabadon felhasználhatók. A felhasznált szöveges információk forrásaként kérjük, a webes elérhetőség mellett mindenképpen adja meg a tartalomszolgáltató múzeum, köz- vagy magángyűjtemény nevét is. A képi ábrázolásokra (fotókra) vonatkozó szerzői jogi szabályozások a nagy méretben megjelenített képek alatt találhatók (a képek nagy méretben a nézőképekre kattintva jeleníthetők meg). Amennyiben a nagy méretű képek alatt, a jogtulajdonos nevének megadásán túl nincs egyéb szabályozás, a képek nem kereskedelmi célú felhasználására is a Creative Cammons 3.0 licence érvényes. Kérjük, a múzeum, illetve a köz- vagy magángyűjtemény nevét, valamint a jogtulajdonos nevét (amennyiben az a múzeum nevétől eltérő) a publikációban minden esetben feltüntetni. A képi és szöveges tartalmak bármilyen kereskedelmi célú felhasználása kizárólag a közzétételért felelős múzeum, illetve köz- vagy magángyűjtemény engedélyével lehetséges.